Informacje

 


Plan Giełdy

Czwartek 20 lipca 2017 Sopot, Polska

SEMINARIUM 10:30 - 12:30

Hotel Sheraton (Powstańców Warszawy 19, 81-718 Sopot)


GDAŃSKA GIEŁDA ZBOŻA 14:00 - 17:30

Hotel Sheraton (Powstańców Warszawy 19, 81-718 Sopot


UROCZYSTA KOLACJA 18:30 - 23:30

Hotel Sheraton (Powstańców Warszawy 19, 81-718 Sopot

------------------------------------------------------------------------------

Dnia 20 lipca 2017 odbędzie się ósma Gdańska Giełda Zboża.

Zapraszamy firmy handlowe, młyny i producentów pasz do wzięcia udziału w ósmej Gdańskiej Giełdzie Zboża - jednodniowym spotkaniu firm europejskich i krajowych działających na rynku zbóż:

1. Seminarium w HOTELU SHERATON w Sopocie 50 PLN / 12 EUR
2. Spotkanie w HOTELU SHERATON w Sopocie 600 PLN / 143 EUR
3. Uroczysta kolacja w HOTELU SHERATON w Sopocie 680 PLN / 162 EUR

Ze względów organizacyjnych możliwość rejestracji na Seminarium pod warunkiem zarejestrowania na Spotkanie.

2017-07-10: BRAK WOLNYCH MIEJSC NA SEMINARIUM

PLAN SEMINARIUM W DNIU 2017-07-20:

1. 10.15 - 10.30 Powitanie uczestników Seminarium.


2. 10.30 -10.45 TEMAT SESJI: Czynniki wpływające na kursy walut w 2017 roku. Metody zabezpieczania ryzyka kursowego

Podczas spotkania zaprezentujemy i omówimy główne czynniki, które miały wpływ na rynek walutowy w pierwszej połowie 2017 roku oraz te, które będą wpływać na sytuację na rynkach w kolejnych miesiącach. Opowiemy również o skutecznych sposobach na zabezpieczenie ryzyka kursowego, które pomogą ochronić kapitał przed potencjalnymi zmianami.

OSOBA PROWADZĄCA: Jakub Makurat z firmy Ebury - Dyrektor Generalny od 2,5 roku w Ebury w Polsce - Międzynarodowej Instytucji Płatniczej. Zajmuje się usługami finansowymi dla przedsiębiorstw działających na rynkach zagranicznych. Specjalizuje się w zarządzaniu ryzykiem walutowym, rozliczeniach zagranicznych oraz finansowaniu krótkoterminowym. Od kilku lat zaangażowany w projekty branży Fintech w Polsce. Uprzednio pracował w międzynarodowych instytucjach finansowych takich jak Rafiiesen Bank, Fortis, Deutsche Bank zajmując się zarządzaniem ryzykiem, finansowaniem przedsiębiorstw i pozyskiwaniem kapitału. Posiada wykształcenie w zakresie finansów międzynarodowych i bankowości. Prowadzi także działalność akademicką i szkoleniową.


3. 10.45 - 11.00 TEMAT SESJI: Zboża w Polsce i na świecie

Sytuacja na światowym rynku zbóż u progu nowych zbiorów w Europie.

OSOBA PROWADZĄCA: Radosław Stasiuk z firmy ADM - Od 18 lat związany z branżą rolno-spożywczą. Począwszy od handlu zbożami i śrutami białkowymi, przez funkcje w zakupach w branży paszowej i spożywczej po kierowanie firmami  A.C. Toepfer i ADM w Polsce. Od niespełna 2 lat na stanowisku General Manager ADM w Polsce.


4. 11.00 - 11.15 TEMAT SESJI: Żniwa w Niemczech

Niemiecki rynek zbóż i rzepaku, popyt i podaż, pierwsze informacje z pól, jakość i wydajność.

OSOBA PROWADZĄCA: Alfred Reindl z firmy BAYWA AG - Od 1993 roku związany z branżą zbożową i z 20 letnim doświadczeniem w handlu zbożem. Od 2005 roku w firmie BayWa Monachium pracuje na stanowisku kierownika działu handlowego zbóż konsumpcyjnych i odpowiada za handel w Centralnej Europie, jak i za transport żeglugą śródlądową. Alfred Reindl zarządza 15 osobowym zespołem, którego roczny obrót sięga 2,2 miliona ton rocznie.


5. 11.15 - 11.30 TEMAT SESJI: Żniwa w Czechach i Słowacji

Czeski i słowacki rynek zbóż i rzepaku, popyt i podaż, pierwsze informacje z pól, jakość i wydajność.

OSOBA PROWADZĄCA: Walter Enders z firmy BOR - Doświadczenie w handlu zbożami od 1998 roku. Począwszy od handlu chmielem, dla browarów do warzenia piwa. Od 2004 roku w handlu zbożami i rzepakiem na rynku europejskim. Począwszy od czeskich firm prywatnych, po dziś dzień mocno zaangażowany, jako główny handlowiec w firmie BOR s. r. o. spółce córce BayWa AG i RWA AG Wien w Czechach.


6. 11.30 - 11.45 TEMAT SESJI: Żniwa na Ukrainie

Ukraiński rynek zbóż i rzepaku, popyt i podaż, pierwsze informacje z pól, jakość i wydajność.

OSOBA PROWADZĄCA: Walenty Sielwiesiuk z firmy UMG Ukraine - 26 lat z biznesie zbożowym. Doświadczenie w pracy w Polsce, Francji, Rosji, Kazachstanie, Ukrainie. Od multinationals (Louis Dreyfus) do lokalnych start ups (Tauris). Obecnie UMG Ukraine. Kieruje w firmie działalnością w zakresie eksportu i handlu zbożem. UMG firma należąca do grupy SCM (System Capital Management) największego w Ukrainie holdingu przemysłowo-energetycznego. Eksportem i handlem zbożem zajmuje się od 2015 roku.


7. 11.45 - 12.00 TEMAT SESJI: Rynek Śruty Sojowej

Omówienie rynku śruty sojowej u progu nowego sezonu w Polsce.

OSOBA PROWADZĄCA: Michał Dybał firma Cargill Poland - Ekonomista. Trader, zarządzający zespołem śrut w Cargill Agricultural Supply Chain EMEA - odpowiedzialny za rynek niemiecki, polski oraz krajów bałtyckich.  Wiceprezydent ds. handlowych Izby Zbożowo Paszowej.


8. 12.00 - 12.15 TEMAT SESJI: Rynek Rzepaku

Pierwsze informacje z pól na temat rzepaku w Polsce oraz przewidywania, co w nadchodzącym sezonie.

OSOBA PROWADZĄCA: Tomasz Wika (ZT Kruszwica) - Członek Zarządu ZT "Kruszwica" S.A., w grupie Bunge odpowiedzialny za zarządzanie łańcuchem wartości roślin oleistych w Polsce


9. 12.15 - 12.30 TEMAT SESJI: Przewidywalność rynku surowców

OSOBA PROWADZĄCA: Piotr Grela (Tradercom Investments) - Trader i praktyk rynków finansowych. DiNapoli Expert i Autoryzowany Trener od ponad 10 lat. Handlujący aktywnie na rynkach kontraktów terminowych, rynkach akcji i rynku Forex ponad 20-cia lat. Pierwszy Polak kiedykolwiek, prowadzący szkolenie podczas prestiżowego The Traders’ Expo w Nowym Jorku w lutym 2016. Pierwszy Polak, który w listopadzie’13 poprowadził szkolenie podczas słynnego The World Money Show w Londynie – obok takich sław jak John Bollinger czy Jim Rogers. Prowadzący wykłady podczas znanej w całej Europie konferencji WallStreet i warsztatach Profesjonalny Inwestor organizowanych przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych. Uczestnik organizowanego przez TV programu „Milion w portfelu”. Wydawca cotygodniowego raportu o rynkach finansowych “MasterSwingNewsletter”. Autor książki „Rynki Terminowe – koncepcja i systemy transakcyjne” wydanej w 2009 roku.

Osoby zainteresowane, które jeszcze nie dokonały rejestracji na Seminarium, prosimy o przesłanie zgłoszenia mailem.
Opłata 50 pln plus VAT.


Dodatkowe formy reklamy w katalogu:

1. Logo obok danych firmy (600 PLN / 143 EUR)
2. 1 stronę reklamy (2600 PLN / 620 EUR)


Powyższe ceny są cenami netto.

alt

 
         
Photos
Videos
Wikipedia
Webcams
Hide all